Schůzka s českým velvyslancem a další jednání v Bělehradě

01.12.2021

Představitelé Česko-srbské asociace vzájemné spolupráce v Bělehradě absolvovali jednání s velvyslancem České republiky J.E. panem Tomášem Kuchtou, ale i další důležité schůzky v souvislosti s chystanými akcemi a dalším rozvojem činnosti.

Česko-srbská asociace vzájemné spolupráce za několik málo měsíců své existence pracovala na vybudování pevných základů pro svou činnost, plánu budoucích projektů i veřejných akcí.

Představitelé asociace Radim Panenka a Marián Stepanović se v uplynulých dnech v Bělehradě setkali s českým velvyslancem, ale například také s reprezentanty české menšiny, vedením sdružení Česká beseda Bělehrad v Českém domě a dalšími českými i srbskými organizacemi a osobnostmi.

Pana velvyslance Kuchtu jsme seznámili s vývojem fungování asociace a plány na nejbližší měsíce. První veřejné akce v Praze a Bělehradě, které se měly konat v brzké době, budeme muset nejspíš kvůli epidemiologické situaci posunout na počátek příštího roku. Zmínili jsme "Srbský týdeník", tedy pravidelný pondělní přehled o dění v Srbsku a rovněž také připravované kulturní akce.

Absolvovali jsme i jednání v souvislosti s připravovanou knihou předsedy asociace Radima Panenky o Kosovu a Metohiji, která by měla v češtině vyjít v půlce příštího roku.