Přijetí u Arno Gujona v Bělehradě

25.05.2022

Představitelé Česko-srbské asociace vzájemné spolupráce Radim Panenka a Marian Stepanović byli v Bělehradě přijati ředitelem Odboru pro spolupráci s diasporou a Srby v regionu na Ministerstvu zahraničních věcí Arno Gujonem.

V minulých dnech se v Bělehradě uskutečnilo plánované jednání vedení Česko-srbské asociace vzájemné spolupráce s Arno Gujonem, který na tamním Ministerstvu zahraničních věcí vede odbor pro spolupráci s diasporou. Přijetí se uskutečnilo v Gujonově pracovně v sídle ministerstva.

Marian Stepanović a Radim Panenka především seznámili Arna Gujona s podstatou práce asociace, základním posláním a plánem akce v nejbližší i delší budoucnosti.

Arno Gujon ocenil iniciativu vzniku Česko-srbské asociace coby zastřešující organizace, jejímž cílem je práce na dalším upevnění vzájemných česko-srbských vztahů na společenské, kulturní i obchodní úrovni. Tématem jednání byly i možnosti spolupráce mezi asociací a odborem pro diasporu.

Vedení Česko-srbské asociace také seznámilo ředitele Gujona s projektem předsedy asociace, který připravuje k vydání knihu o Kosovu a Metohiji, což Arno Gujon velmi ocenil.

V neposlední řadě jsme pozvali Arna Gujona na návštěvu Prahy právě u příležitosti plánovaného slavnostního představení této knihy během druhé poloviny letošního roku. Při příležitosti jeho návštěvy se Česko-srbská asociace vzájemné spolupráce ujme i společného setkání se srbskou diasporou v České republice a všemi srbskými kulturními či folklorními spolky.